Şeker hastalığından kurtulmak

Tip2 şeker hastalığından kurtuldum,
siz de Tip2 diyabet yada tip2 Şeker hastalığından diyet ve ekzersiz yoluyla kurtulabilirsiniz.

Bu yazıma başlamdan önce, diyabetten diyet ve ekzersiz yoluyla kurtulma konusuda kitap yazmış olan, DR. Ümit  Aktaş’a teşekkürlerimi iletirim.  Diyabeti diyetle yenmek isteyenlere Kitabını tavisye ederim,

Artık konumuza başlamak istiyorum.

İleride oluşabilecek, Kanser, alzaymır, kalp krizi riskinizi azaltmak, daha mutlu,daha enerjik bir hayat yaşamak istiyorsanız, şeker hastalığından kurtulmalısınız

İleride, aracınızı sürerken, uyuyup kaza yapmak istemiyorsanız, diyabetten kurtulun,

İleride, gözlerinizi kaybetmek istemiyorsanız, bu hastalıktan kurtulun,

ileride, ayaklarınızın kesilmesini istemiyorsanız, diyabetten kurtulun,

ileride, daha çocuk sahibi olmak istiyorsanız, şeker hastalığından kurtulun.

 

Bundan yaklaşık,  birbuçuk yıl önce doktora gittiğimde, doktor bey, diyabet hastası olduğumu, artık bundan sonra, ömür boyu şeker ilacını ( verilen şeker ilaçı Diaformin 1000mg) ömür boyu kullanmak gerektiğini söylemişti.

Eğer sizin de doktorunuz, sizin şeker hastası olduğunuzu ve ömür boyu ilaç kullanmanız gerektiğiniz söylediyse, üzülmeyin şeker hastalığından kurtulabilirsiniz.

Eğer doktorunuz, size diyabet hastasısınız, fakat  iyi bir diyet ve spor yaparak bundan kurtulabileceğinizi ve daha sonra ilaç kullanımını bırakabileceğinizi söylediyse, çok şanslısınız, Bilgilendirmeden dolayı gidip doktorunuza teşekkür ediniz.

Çünkü, her doktor bunu söylemiyor, önce küçük çaplı şeker ilaçları veriyor, daha sonra gidiyorsunuz, bakyorsunuz şeker normal gelmiyor, belli bir süre sonra ilacın dozunu arttırıyor, yıllar sonra bakıyorsunuz, şeker hastalığı geçmeyip , dahada artıyor ve sıra insülin iğnesi kullanmaya geliyor.

Yıllar sonra, insülin iğnesinin dozu artıyor, belli süre sonra oda yetmemeye başlıyor,  artık şeker hastalğı gözünüze, beyninize, ayağınıza vurmaya başlıyor. Yani yavaş yavaş, göz göre göre, ölüme gidiyorsunuz.

Fakat Tip2 şeker hastası olduğumu öğrendikten sonra, yaptığım araştırmalardan sonra, özellikle yeme beslenme alışkanlığımın yanlış olduğunu anladım.

Aslında, sağlıklı beslendiğimi sandığım halde, yediklerimle vucuduma zarar verdiğimi farkettim.

Aldığım, tatlı ve yağlı yiyecekler ile vucudumu delirttiğimi farkettim.

Artık, tatlı, unlu mamuller yediğimde, vucudumun sinirden delirdiğini, şeker yükselince şaşırıp ne yapmaksı gerektiğini bilemez halde, yediklerimi yağa çevirip, baldırıma, belime, enseme, çeneme,sağıma soluma YAĞ olarak depoladığını hissetmeye başladım.

O nedenle, o günlerden sonra, unlu mamulleri yiyerek, tatlı ları mideye indirerek, aslında kendime fayda yerine, zarar verdiğimi düşünerek, tatlı ve unlu mamulleri yemek listemden çıkardım.

Bir zamanlar, kahvaltıda, ekmek yemeden nasıl doyulacağını düşünürken, ekmek yemenin artık zararlı, vucuda zarar, insanı hasta eden, sinsi bir yiecek olarak görmeye başladım ve ekmeği yemek olarak görmemeye başladım, Sadece memnun kalırsam, yani, çok nadiren, pide, yada pizza yemek zorunda kalırsam , bu tür yiyeceklerde unlu mamul yemeye başldım.

Artık benim için, baklava,  kapana koyulmuş bir peynir gibi görünmeye başladı, yani hamur içine koyulan ince bir fıstık tabakasını yemek için, koca hamur parçalarını ve üzerine dökülen şekeri yemek gibi birşey gelmeye, saçma bir yiyecek gibi görünmey başladı.

Hele su böreği, tam bir fare kapanına koyulmuş bir peynir gibi, koca hamur içine koyulan peynir parçasını yemek için, koca hamur kocanını yemek zorunda kalmak gibi birşey halini aldı.

Baklava yerine , sadece fıstık yemek, su böreği yerine sadece peynir yemek daha mantıklı, daha akıllıca geldi.

Artık unlu mamulleri, yada içine şeker katılmış yiyecekleri yemek, Allahu C..C nün verdiği nimetleri insanların değiştirmesi ile insana daha zararlı hale geldiğini hissetmeye başladım.

Şunu anladım, eğer bir yiyecek, ne kadar çok işlemden geçiyorsa, sanki o  kadar çok vucuda zararlı olmaya başlıyor.

Örneğin, baklava, hamur iken ki zararı ile, üzerine şeker döküldükten sonraki zararı daha fazla. Oysa sadece buğdayı, hiç işlemden geçirmeden yediğinizde ki vucuda zararı en az iken, işlenip un haline getirildiğinde, zararı birazdaha artıyor, içine katkı maddleri koyunca daha çok artıyor, daha sonra üzerine şeker koyunca daha çok zararı artıyor.  Dikkat ederseniz, zararı arttıkça ürünün fiyatıda artıyor.

Yani bir kg buğday, 2 tl iken, ekmek olunca, 4-5 tly çıkıyor,  pişirip icine peynir koyunca  15-20 tl oluyor, pişirip içine şeker ve fıstık koyunca 50-60 tlye çıkıyor. En zararlısı en pahalı olanı oluyor. Şeker,ve un birleşmiş oluyor.

O nedenle, şeker hastası olduktan sonra, çok mecbur kalmadıköa, unlu mamuller yememeye çalıştım.

Memkun olduğunca daha fazla yürümye çalıştım, artık her hangi bir yere gitmem gerekiyorsa, hiç tembellik etmeden, yürüyerek gittim.  Yürümeyi, hareket ederek iş yapmayı, bir egzersiz çeşidi olarak gördüm.

Tabiki , aklınıza şöyle birşey gelebilir.Eğer ekmek gibi, bütun unlu mamulleri yemez isek, ne yiyeceğiz, nasıl dinç kalacağız, nasıl sağlıklı olacağız diyebilirsiniz.

Ben unlu mamulleri yemeyip, pirinci ve patesi mumkun olduğunca yemeye çalıştım.

Bu yiyeceklerin yerine, kendime daha iyi hissettiğim, hatta başka bazı rahatsızlıklarımdan kurtulmama da sebep olan, Prof. Dr. Cevder Demir önderliğinde hazırlanan ,Ogansia markalı gıda takviyelerini kullandım. Gıda takviyelerini kullanırken, doktorun verdiği şeker ilaçlarınıda kullandım.

En son, iki ay kadar önce doktora gittim ve artık şeker ilaçlarını kullanmama gerek kalmadığını söyledi. Sevincimi anlatamam. O nedenle bu siteyi kurararak, şeker hastalığından kurtulmak isteyenlere yardımcı olmak istedim. Sorularınız için çekinmeden arayabilirsiniz.

Ogansia markalı gıda takviyelerini kullandıktan sonra, hem şeker hastalığından kurtuldum, Hem daha rahat kilo verdim, hem farklı bazı rahatsızlıklarımdan da kurtuldum.

Siz de, tip2 şeker hastalığından kurtulmak istiyorsanız, tecrübelerimden faydalanmak isterseniz , çekinmeden arayabilirsiniz.

Saygılarımla

Yusuf Ertürk

Elektronik müh.

Tel.Whatsapp:0541-311-21-21

 

Kullanıcı sonuçları:

 


EVLİ, ERKEK, ŞEKER HASTALARI İÇİN ÖZEL BİR HATIRLATMA:
Şeker hastalığının, biz erkekler için çok önemli bir etkiside, şeker hastalığı belli bir aşamaya geldiyse, artık hanımızla, yatakta arkadaş olmanıza sebep olmasıdır. Eğer hanımınız, 30-40 gibi yaşlarda ise, hanımızın istemesi, sizin olayı gerçekleştiremez olmanız, çok büyük problemlere sebep olabilir. Hanımın söyledikleri, sizin canınızı çok sıkabilir, hatta moraliniz daha bozulabilir.Eğer hanımızın, maddi durumu sizden iyi, yani kendi ayakları üzerinde durabilecek, kendi başına yaşayabilecek durumda ise, bu durumda, Hatta ve hatta bu şeker hastalığı, aslında hanımınızın sizden boşanmasına kadar gidebilir. Dikkat edin siz hanımdan boşanmıyorsunuz,  hanımınız sizden boşanıyor. Bu ise, sizin için çok farklı bir yıkım olabilir. Hele birde yaşınız, 45lerden fazla ise geleceğe çok farklı bakmanıza sebep olabilir.

O nedenle, değerli erkek arkadaşlarım şeker hastalığını çok ciddiye alınız, ve bir an önce kurtulmaya bakınız. İlaç kullanarak çözüm bulmak geçiçi bir çözümdür, asıl çözüm  iyi bir diyet ve egzersiz yaparak, zamanla ilaca gerek kalmayacak şekilde yaşama ve beslenme tarzınızı değiştirmektir. O nedenle benim nasıl değiştirdiğimi öğrenmek için çekinmeden arayabilirsiniz.

 

Seker

Bir Cevap Yazın